DigiGeo Liberec 2024 je konferencí o digitální kompetenci v geografickém vzdělávání. Její druhý ročník se uskuteční na Technické univerzitě v Liberci na začátku června a pro konferenční hosty připravuje program plný pestrých forem setkávání nad odbornými tématy škol a vzdělávání současnosti a blízké budoucnosti. Web i registrace jsou spuštěny.

Druhý ročník konference DigiGeo nabídne návštěvníkům nejen referáty odborníků na vzdělávání z českých univerzit, ale i pohledy učitelů a učitelek z praxe.  Jejich příklady dobré praxe budou patřit k tomu nejdůležitějšímu v konferenčním programu. Teorii budou doplňovat četné praktické dílny (workshopy). Novinkou (a specialitou) programu budou referáty odborníků ze zahraničí, čímž se naše konference stane mezinárodní.

O čem DigiGeo Liberec 2024 bude?
  • Dvoudenní setkání stovky zájemců především o geografické vzdělávání a jeho podporu digitálními technologiemi.
  • Přednášky na téma dobré učitelské praxe.
  • Dílny s praktickými ukázkami.
  • Setkávání, síťování, odborné diskuse.
  • Inspirace.
A jaká budou témata konference?
  • Geotechnologie v terénní geografické výuce.
  • 3D tisk do školy patří.
  • Revize RVP a jak tvořit ŠVP pro novou geografii.
  • Příběhové mapy a digitální geografické příběhy.
  • AI v hodině geografie/zeměpisu.

A další překvapení, které postupně odhalíme.

Konferenční poplatek je díky finanční podpoře NPI ve výši pouhých 1000 Kč (vč. DPH) a zahrnuje jak domácí stravu (kdo v minulém ročníku zažil Koláčkovy dobroty, ví, o čem je řeč), tak i ubytování.

Kapacita konference je omezena na 90 účastníků (z toho 30 míst je rezervováno pro VŠ studenty a studentky učitelství, kteří po doložení studia v prezenční formě od nás získají možnost účasti zdarma).