Scite_ je super pro vědecké práce i bakalářky a diplomky

Chcete se naučit používat generativní AI pro tvorbu rešerší pro vaše závěrečné práce? Nástroj scite_ vám to umožní. Díky spolupráci s Univerzitní knihovnou TUL mají studentky a studenti FP TUL příležitost rychlého a praktického seznámení s nástrojem na hodinovém kurzu. Ten se uskuteční ve středu 27. 3. 2024 v DigiCompLab. Co se dozvíte? Čtěte dále v článku.

Potřebujete pro svou závěrečnou práci prozkoumat odbornou literaturu jako jsou vědecké články?

Obáváte se, že překážkou může být nedokonalá angličtina. A přesto se chcete inspirovat v pracích, které se tématu vaší práce věnují?

Nejste si jistí, jak poznat dobré informace od těch podezřelých?

A jak přiznat v práci pomoc AI nástrojů?

Kurz vám představí jeden z nástrojů využívajících tzv. generativní AI pro práci s vědeckými články v různých jazycích. Vaše limity v používání angličtiny přitom nejsou nejdůležitější. Začít můžete i česky. Podstatnější je umět se ptát. A pracovat s dílčími výstupy, které vám AI předloží.

Jak využít AI pro získání podkladů pro dobrou rešerši? A jak scite_ využít pro získání podkladů pro dobrou teoretickou část vaší práce?

Nástroj Scite_ může (po přihlášení s pomocí školního účtu) používat každý z naší univerzity. Ale jen málokdo ví, jak jej chytře používat. Přesně o tom bude kurz připravený paní Martou Zizienovou, odbornicí na informační výchovu a AI z naší univerzitní knihovny.

Přihlášení na kurz je nutné - kapacita je omezena.

Místo: DigiCompLab FP TUL (budova G, 5. patro).

Online stream na platformě Google Meet (bez registrace).