Aktuality na katedře

Scite_ je super pro vědecké práce i bakalářky a diplomky

Chcete se naučit používat generativní AI pro tvorbu rešerší pro vaše závěrečné práce? Nástroj scite_ vám to umožní. Díky spolupráci s Univerzitní knihovnou TUL mají studentky a studenti FP TUL příležitost rychlého a praktického seznámení s nástrojem na hodinovém kurzu. Ten se uskuteční ve středu 27. 3. 2024 v DigiCompLab. Co se dozvíte? Čtěte dále v článku.

DIDINFO 2024 je tu! Konference o vyučování informatiky nabídne zkušenosti z Česka i Slovenska.

Vytvořeno AI nástrojem Adobe Firefly.

Počínaje středou 7. 2. se po tři dny budou v Liberci na Technické univerzitě setkávat odborníci v otázkách informatického vzdělávání. Česko-slovenská akce má svou dlouhou historii, jejíž součástí je i liberecká katedra geoinformatiky a didaktiky informatiky, tradiční pořadatel českých ročníků. Zajímavý program zahrnuje přednášky nejen v češtině a slovenštině, ale i v angličtině. Své odborné zkušenosti a náměty k přemýšlení totiž účastníkům a účastnicím nabídnou i hosté z Německa a UK.

Podrobný program najdete na webu akce.

Učitelé a učitelky: chcete se dále vzdělávat? Máme pro vás nabídku kurzů.

S novým rokem jsme připravili novou nabídku spolupráce pro odbornou veřejnost - kurzy dalšího vzdělávání v oboru digitální kompetence. Zahajujeme již v únoru dvojicí témat zaměřených na digitální kompetenci v hodinách zeměpisu/geografie. Informacím a nabídce kurzů je věnovaná nová webová stránka naší katedry.

21. 12. 2023 | Vyjadřujeme hlubokou soustrast pozůstalým obětí

Slovy nelze plně vyjádřit myšlenky a pocity vyvolané neomluvitelnou agresí na FF UK v Praze. Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým a podporu akademické obci FF UK.

Dny GIS 2023: 2 dny, 17 škol a 600 návštěvníků

Foto Ondřej Lesák, FP TUL 2023

Po několikaleté pauze se v Liberci vracíme k tradici akce Dny GIS, která je oblíbená mezi základními i středními školami. Letošní, již dvacátý ročník, představil práci s GIS hned pěti partnery: Krajským úřadem Libereckého kraje, Magistrátem města Liberce, Hasičským záchranným sborem ČR a Armádou ČR, vše pod vedením Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Liberecké technické univerzity.