Laboratoř GIS je místem otevřeným studentům

Možná se ptáte, proč by měla laboratoř GIS vypadat jinak než běžná počítačová učebna? A jak mohou studenti tuto laboratoř využívat?

Na Katedře geoinformatiky a didaktiky informatiky se zaměřujeme na rozvoj oborů prostřednictvím výzkumu, spolupráce s partnery a výuky. Mezi naše hlavní oblasti patří didaktika informatiky a geoinformatiky, aplikace geografických informačních systémů a kartografie a webová kartografie. Před dvaceti lety jsme založili laboratoř GIS, která slouží studentům k práci na jejich projektech, závěrečných pracích a seminárních úkolech. Laboratoř je místem setkávání studentů a pedagogů, kde mohou spolupracovat a provádět výzkumy s využitím GIS.

Pokud jste student hledající místo pro své studium a potřebujete pracovat s specializovaným softwarem, jako je ArcGIS Pro nebo QGIS, můžete se seznámit s podmínkami pro využívání naší laboratoře na našem webu. Vítejte u nás!

Obrázek vygenerován pomocí AI ∙ Tvůrce obrázků Bing ∙ 9. října 2023 v 5:25 odp.