Kde pracují geoinformatici?

Studium na vysoké škole se někdy zdá být hromadou teorie, v níž se studentovi ztrácí vize jeho profesního uplatnění po jejím absolvování. Jak to napravit? Třeba návštěvami pracovišť s odborníky, kteří studovali podobné programy a nyní je rozvíjí v projektech, v podnikání, v řízení společností. Pro studenty našich kurzů GIS a DPZ jsme připravili exkurzi do společnosti ARCDATA PRAHA a do agentury CENIA

Vidět a slyšet lidi, kteří našli uplatnění svého geografického a geoinformatického vzdělání pro ně bude možná natolik inspirující, že ovlivní jak další studium, tak hledání zaměstnavatele. Problémem české společnosti obecně je, že plně nedoceňuje geografickou profesi. Na druhou stranu experty GIS a DPZ v současnosti zaměstnávají a na nové pozice hledají možná stovky zaměstnavatelů od komerční po veřejnou sféru.

A co si studenti na návštěvách obou institucí nejvíc cenili? Například nabídku stáží, konzultací. Ale i ukázky řešených projektů.