Skip to main content

Kvalifikační práce

hledání

Podívejte se na profily našeho týmu, kde najdete v záložce Závěrečné práce návrhy témat. Stejně tak tam najdete práce, které jsme již vedli. Samozřejmě můžete přijít s vlastním tématem. V takovém případě oslovte toho z nás, jehož odborný profil nejlépe odpovídá zamýšlenému tématu. Pokud jste si nevybrali u nás, můžete se ještě podívat na profily kolegů z NTI (FM). V takovém případě se ale nejprve obraťte na Jana Berkiho. Stejně tak učiňte, pokud si nevíte rady.

konzultace

Pokud máte definitivně rozhodnuto, na jaké téma chcete práci psát a kdo Vám ji má vést, tak si domluvte konzultaci. Na ní proberete podrobnosti a také možnost práci vést. Na našich profilech můžete vidět, kolik prací aktuálně vedeme. Respektujte prosím to, že optimální počet vedených prací jsou tři. Maximum je pět současně vedených prací. Doladíte společně všechny náležitosti zadání (cíl práce, dílčí požadavky a doporučenou literaturu).

zadání

Zadání založí vyučující ve STAGu na základě dohody z konzultací. Takto vytvořené zadání Vám rovnou také přiřadí. Najdete ho pod položkou Moje studium. Společně zkontrolujte, že rok obhajoby je následující od roku zadání, že forma je elektronická a rozsah odpovídá typu práce. Následně vygenerujte Podklad pro zadání BP/DP ve formátu pdf a zašlete e-mailem pro kontrolu tomu, kdo Vám práci povede. Případně do e-mailu připojte otázky či podněty. Následné schvalování probíhá ve STAGu.


psaní

Na činnosti související s psaním práce máte mít alespoň dva semestry. Nebojte se, vedoucí práce Vás tímto procesem provede. K dispozici máte také pokyny a e-kurz s podporou. Důležité je využívat průběžných konzultací. Vedoucí je průvodcem, ale práce je na Vás. Nezapomeňte, že zhruba měsíc před termínem odevzdání byste měli práci odevzdat tomu, kdo ji vede, k závěrečné kontrole.


odevzdání

Práci odevzdáváte v eleketronické podobě nahráním do informačního systému STAG. Termíny jsou stanoveny harmonogramem a také jsou aktualizovány s ostatními pokyny. Je třeba je dodržet. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, obraťte se na toho, kdo Vám práci vede, nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., která má odevzdávání BP/DP na studijním oddělení na starosti. Nenechávejte to na poslední chvíli, ať máte čas na případné opravy.


obhajoba

Účelem obhajoby je představit výsledky své práce. Trvá celkově 30 minut, ale na svou prezentaci máte jen 12 minut. Obvykle je doprovázena vizuální oporou ve formě prezentace, ale není to podmínkou. Dejte si záležet, vyzkoušejte si ji dopředu. Následně čtou posudky vedoucí a oponent/ka. Pak následují otázky těchto dvou, na něž byste měli reagovat. V poslední části diskutujete s celou komisí.